Amsterdam

Autor: Rastislav Hruška | 16.11.2017 o 10:00 | Karma článku: 2,26 | Prečítané:  958x

Ďalšou krajinou kde som si vytvoril boxing partnership je Holandsko, pre Čechov Nizozemsko a pre tých ktorý by chceli rýpať do kartografických faktov Netherland alebo Нидерланды.

Krajina ktorú som už veľmi dlho túžil navštíviť, krajina tulipánov a veterných mlynov. Hoci som veterný mlyn nevidel ani jeden tak táto cesta bola výnimočná a naplnila moje očakávania do poslednej bodky. Spolu s priateľkou Kikou sme sa vybrali do Viedne odkiaľ sme leteli do Amsterdamu. Cesta prebehla v úplnom poriadku a bez problémov. Po príchode do Amsterdamu sme si v centre mesta našli hotel kde sme mali bývať, ubytovali sme sa a potulky týmto krásnym mestom mohli začať.

Hneď ako prvé som si chcel nájsť gym kde pôjdem trénovať, pretože štyri dni nie sú až taký dlhý čas a vedel som že to ubehne raz dva. Jeden boxing gym ktorý sa mi pozdával bol blízko hotela a tak som poobede zamieril tam. Nebolo ho ťažké nájsť, no dostať sa do budovy v ktorej sa nachádzal a nájsť ho v nej bolo oveľa ťažšie. Nakoniec som danú budovu obišiel a problém bol vyriešený =)

Tento klub bol skôr zameraný na fitness boxing a na posilňovanie než na box, navyše v klube sa nenachádzal takmer nik a slečna na recepcii ma odkázala na neďaleký klub v ktorom sa pripravujú na zápasy dobrí fighteri. Tak som neváhal a vybral sa do klubu KOPS GYM AMSTERDAM ktorý sa nachádzal v odľahlej časti Amsterdamu. Po príchode do klubu som sa zhováral s recepčnou a následne aj s trénerom boxu ktorý tam bol. Nepôsobil príliš priateľsky a ani otvorene takejto spolupráci no po chvíli som sa s ním dohodol. Večer okolo siedmej som mal prísť na tréning boxu, kde bude dosť ľudí. Z počiatku som váhal či sa tam vrátiť pretože tréner s ktorým som komunikoval, Behdad pôsobil nie príliš ústretovo a priateľsky, ale keďže sled udalostí ma do tohto klubu zavial náhodou, tak som si povedal že sa musím vrátiť. Tak som aj spravil a večer som sa do klubu vrátil pred siedmou a pozeral som prebiehajúci K1 tréning. Videl som, že v danom klube trénujú aj začiatočníci, aj pokročilí a aj veľmi šikovní a talentovaní fighteri. Onedlho začínal boxersky tréning a Behdad ma prišiel zavolať nech sa k nim pridám. Chvíľu som nevedel či sa chápeme na 100% a či vôbec vie čo chcem, ale nakoniec vyšlo najavo že áno. Po prvotnej nedôvere ktorú som z jeho strany cítil za mnou poslal chlapca ktorý sa pripravoval na zápas a mal som ho „odlapovať“. Je veľmi zaujímavé ako rýchlo ľudia dokážu zmeniť pohľad na vás a vaše schopnosti keď nimi naozaj disponujete a nie sú to len prázdne slová. Po chvíľke trénovania nás poslali do ringu a keď som skončil s prvým chlapcom, hneď prišiel druhý a po ňom ďalší. Pre mňa bežná rutina, no chlapci sa z tréningov tešili veľmi a aj tréneri sa za mnou zastavili v inom rozpoložení ako na začiatku. Zrazu som mal pri ringu niekoľko fliaš s vodou, rôznymi nápojmi a starostlivosť z ich strany bola neporovnateľne citeľná. Keď som skončil s posledným tréningom, tréneri a aj chalani s ktorými som trénoval sa chceli fotiť, rozprávať, zaujímali sa oveľa viac ako keď som prišiel. Je to super pocit keď viete čo chcete a za čím ste niekam prišli. Ak danú vec robíte srdcom a s kvalitným vstupom, ľudia si to všimnú, tomu môžete veriť.

Po fotografovaní a pár rozhovoroch ma trénerka Ilona, mimochodom veľmi boxersky zžitá osoba, a trénerka na úrovni ktorá sa boxu venuje non-stop, pozvala do jej športového obchodu s boxerským vybavením a príslušenstvom. Na druhej strane ma tréner Behdad pozval na prípravu niektorých fighterov ktorá bola v sobotu doobeda v klube. Obidve pozvania som veľmi rád prijal a s úžasným pocitom zadosťučinenia som z klubu odišiel. Počas tohto výletu som mal v pláne navštíviť najpopulárnejší gym v Amsterdame a na svete vôbec, čo sa týka K1, Mikes Gym.

Aj o tomto som sa zhováral s Behdadom a s prísľubom že mi v Mikes Gyme dohodne nejaké tréningy, pretože s týmto klubom úzko spolupracujú a veľa fighterov s nimi trénuje, som bol veľmi spokojný a nejak som to ďalej neriešil. V ten večer a nasledujúci deň sme spolu s Kikou pobehali celý Amsterdam, jeho najzaujímavejšie pamiatky, múzeum Madame Tussauds s voskovými figurínami, čo bol veľmi príjemný zážitok. Red light street, plnou turistov a zatiahnutých závesov =) tam kde boli závesy odostreté bolo často krát na čo pozerať =) krásne ženy od čokoládovo čiernej pleti, cez aziatky, po biele, či už chudé alebo pri sebe, s príjemným vzhľadom alebo so sexuálnosťou a príťažlivosťou v očiach, naozaj široký sortiment.  Coffeeshop na každom rohu, no proste toto mesto ponúka turistom naozaj jedinečné zážitky a prídu si tu na svoje ľudia všetkých chutí. Očarujúce mesto kde sa nebudete nudiť či ste tam v pondelok, stredu alebo víkend, či ste tam ráno, poobede alebo večer, každý deň sa tam premelie kvantum ľudí a povedal by som že toto mesto naozaj nikdy nespí.  Odporúčam plavbu po kanáloch Amsterdamu, je to naozaj príjemne strávená hodina a pol a popri tejto ceste sa čo to o histórii tohto mesta dozviete.

V sobotu ráno sme sa vydali na trošku inú stranu mesta kde sa nachádzal obchod ktorý vlastnila Ilona, trénerka z KOPS Gymu. Po prepletaní sa pešou zónou plnou obchodíkov a pouličných remeselníkov sme PETER.JAN SHOP našli. Kto má rád box a bojové športy vôbec, odporúčam mu navštíviť tento obchodík, je to stelesnenie dokonalosti v tomto smere. Svetovo známy obchod, kde nájdete veľké množstvo rukavíc, boxerského oblečenia, box boty, športové náčinie, to všetko v jednej časti a v druhej kolekcie od NIKE a ďalších svetových značiek. Celý obchod ozdobený boxerskými plagátmi, zavesenými rukavicami ktoré pôsobia ako inventár zo zápasu ALI – FRAZIER. No proste nádhera. Pozhovárali sme sa a vymenili si nejaké suveníry. Táto žena berie box všetkými desiatimi a mal som sa s ňou o čom rozprávať. Veľmi ma potešilo keď som jej dal samolepku s logom môjho klubu, ihneď si ju nalepila na miesto kde už nejaké iné samolepky boli.

Odtiaľ som sa vybral späť do KOPS Gymu, kde som sa mal zúčastniť tréningu na ktorom sa pripravovali fighteri na prichádzajúce zápasy. Po príchode som sa cítil už o poznanie lepšie ako prvý krát. Chalani sa tešili že som opäť tam a mohli sme sa pustiť do práce. Odtrénoval som s ďalšou partiou fighterov a ich pocity boli neskutočné, tešilo ma že som im takýmto spôsobom mohol pomôcť a videl som že ich tešilo o veľa viac. Rodrigo Mineiro, MMA zápasník, pôvodom z Brazílie, ktorý sa pripravoval na svoj zápas v Litve ma prekvapil svojim pozitívnym prístupom a po tréningu sme sa dohodli na ďalšej spolupráci a z jeho slov som bol veľmi príjemne prekvapený. To sa nedá povedať o trénerovi Behdadovi ktorý svoj sľub ohľadom tréningov v Mikes Gyme nedodržal a tak som si mohol opäť raz vyčítať to, že som si tento tréning nedohodol sám ale som sa spoliehal na druhých ľudí.

Nevadí, asi to tak malo byť a napriek tomu že som už do Mikes Gymu nestihol ísť, v Amsterdame som splnil to s čím som tam išiel, nadviazal som nové kontakty a dohodol som spoluprácu do budúcna. Zanechal som dobrý dojem a to ma posúva vpred. Kontakty z Mikes Gymu už mám, čiže v mojom pláne je opätovný návrat do tohto krásneho mesta plného možností, ktoré treba využiť a dať menu RZZ nový rozmer =)

Posledný večer a nasledujúci deň bol opäť ako z turistickej encyklopédie a myslím si že dojem, ktorý vo mne Amsterdam za štyri dni zanechal by som nevymenil a splnil všetky očakávania.

See you soon Amsterdam.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Hriešnica, prekliata dcéra či bohyňa. Kto bola Morena

Jarný zvyk odráža krvavé pohanské rituály.

Ukrajinci išli do rizika. Do čela krajiny si vybrali novú tvár

Volodymyr Zelenskyj bude novým ukrajinským prezidentom.

Pri Poslednej večeri urobil Leonardo da Vinci fatálnu chybu

O omyle, ktorého sa dopustil maliar, sa hovorí málo.


Už ste čítali?