Good Luck Gym - Hradec Králové

Autor: Rastislav Hruška | 4.3.2018 o 15:43 | (upravené 6.3.2018 o 12:30) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  642x

V R´ZZ Boxing sa stále na niečom novom pracuje. Nestojíme na mieste ale snažíme sa stále posúvať vpred.

Po komunikácii s Matejom Hudákom z Good Luck Gymu ktorý sídli v českom Hradci Králové, ma pozvali do ich gymu ohľadom spolupráce v trénovaní. Z tejto príležitosti som sa veľmi tešil a snažil som sa naplánovať krátky training-camp v ich gyme. Hradec Králové je asi 500km vzdialené stotisícové mestečko od našej Nitry, situované na Severe Čiech. V R´ZZ Boxing je trio adeptov, ktorí by tento rok radi nastúpili na svoj prvý zápas do ringu, Andrejitto, Marselitto a.k.a MaRdžiZZ a Pavolitto. Rozhodol som sa, že vezmem práve ich a pôjdeme do GLG nazbierať cenné skúsenosti ktoré im v budúcom boxerskom počínaní veľmi pomôžu. Tak sme sa 23.februára, keď nielen Slovensko ale aj Čechy trápila silná zima, vybrali smer Brno a ďalej do Hradca Králové, kde sme za 40 hodín absolvovali 5 tréningov.

Cesta bola v pohode a dorazili sme bez komplikácií, najedení a hlavne načas. GLG je super koncept gymu aký sa často nevidí, je to veľký dom, pričom na prízemí sa rozprestiera samotný gym a na poschodí sa nachádza obytná časť domu. O pol 5 sme začali so sparingami, chlapci ich mali dovtedy za sebou len zopár, viac-menej také priateľské medzi sebou. Toto bolo niečo iné, ich vôbec prvé skúsenosti tohto typu. Za predvedený výkon sa vôbec nemuseli hanbiť. 12 kôl s boxermi, MMA zápasníkmi a inými fightermi nie je málo, a už vôbec nie keď nedisponujete kvalitnými dlhoročnými skúsenosťami, ktorými ale na druhej strane súperi áno. Čo by to bolo za podporu keby som tam chalanov hodil, nech získavajú skúsenosti a ja by som sa tomu prizeral. Po dlhšom čase som oprášil rukavice, dal do úst chránič a spároval som s nimi aj ja. Nezabudnuteľný úžasný pocit zničenosti a unaveného tela na dvanástu. Chalani zamakali ako sa patrí, síce s modrinami a zničení ale mali sme za sebou prvý tréning. O to väčšia radosť bola v reštaurácii Na palmovce, kde sme si pochutili na mega burgroch aké sme ešte nevideli. Naozaj skvelý kulinársky zážitok a s plnými žalúdkami sme mohli ísť oddychovať.

V sobotu nás čakali tri tréningy. Ráno o 8:00, 10 kilometrový beh v neľútostných mrazivých podmienkach. Odbehali sme to vo veľkej pohodičke a znovu sme mohli zaľahnúť pred ďalším tréningom. O 12 nás čakal kruhový tréning zameraný na výbušnosť po ktorom sa chlapcom nechcelo ani len pomyslieť na to, že večer nás čaká ešte jeden boxerský tréning. Po kruhovom tréningu sprcha, obed a znovu do postele si oddýchnuť, pretože pri tak náročnom tréningovom dni je regenerácia neodmysliteľnou súčasťou dňa. V takomto prípade naša sobota vyzerala nasledovne: budík, tréning, jedlo, spánok, tréning, jedlo, spánok, tréning, jedlo, spánok. Posledný tréning sme ale ožili a boxersky tréning v zložení vrecia rôznych druhov (klasické vrece, double-end bag, speed bag, podušky) a lapy sme zvládli na jednotku. Po tréningu sme si vyrazili sadnúť na večeru a potom sme si mohli naplno vychutnať oddych až do posledného ranného tréningu.

Ráno nás opäť čakali sparingy, medzi chalanmi z GLG sa to trošku pomenilo a prišli nové posily. R´ZZ Chlapci v oklieštenej zostave po 10-12 kolách sparingu uzavreli tréningový maratón a hor sa späť domov. Plný dobrých pocitov, zážitkov, prvých boxerských skúseností, únavy, boľavých rebier a kyseliny mliečnej sme to valili domov. Pri Brne sme sa zastavili v mestečku Hustopeče kde sme si dali u môjho brata a jeho rodiny výborný obed za ktorý by som sa chcel poďakovať Řeznictví a Uzenářství Milan Franc, samozrejme aj za dodané mäsové výrobky ktoré nám dodajú veľa síl v ďalšej príprave. Ďakujem aj chalanom, že sa daného sústredenia zúčastnili a odovzdali zo seba maximu či už fyzických ale hlavne psychických síl. Ideme ďalej R´ZZ Boxing.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?