Good Luck Gym - Hradec Králové

Autor: Rastislav Hruška | 4.3.2018 o 15:43 | (upravené 6.3.2018 o 12:30) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  663x

V R´ZZ Boxing sa stále na niečom novom pracuje. Nestojíme na mieste ale snažíme sa stále posúvať vpred.

Po komunikácii s Matejom Hudákom z Good Luck Gymu ktorý sídli v českom Hradci Králové, ma pozvali do ich gymu ohľadom spolupráce v trénovaní. Z tejto príležitosti som sa veľmi tešil a snažil som sa naplánovať krátky training-camp v ich gyme. Hradec Králové je asi 500km vzdialené stotisícové mestečko od našej Nitry, situované na Severe Čiech. V R´ZZ Boxing je trio adeptov, ktorí by tento rok radi nastúpili na svoj prvý zápas do ringu, Andrejitto, Marselitto a.k.a MaRdžiZZ a Pavolitto. Rozhodol som sa, že vezmem práve ich a pôjdeme do GLG nazbierať cenné skúsenosti ktoré im v budúcom boxerskom počínaní veľmi pomôžu. Tak sme sa 23.februára, keď nielen Slovensko ale aj Čechy trápila silná zima, vybrali smer Brno a ďalej do Hradca Králové, kde sme za 40 hodín absolvovali 5 tréningov.

Cesta bola v pohode a dorazili sme bez komplikácií, najedení a hlavne načas. GLG je super koncept gymu aký sa často nevidí, je to veľký dom, pričom na prízemí sa rozprestiera samotný gym a na poschodí sa nachádza obytná časť domu. O pol 5 sme začali so sparingami, chlapci ich mali dovtedy za sebou len zopár, viac-menej také priateľské medzi sebou. Toto bolo niečo iné, ich vôbec prvé skúsenosti tohto typu. Za predvedený výkon sa vôbec nemuseli hanbiť. 12 kôl s boxermi, MMA zápasníkmi a inými fightermi nie je málo, a už vôbec nie keď nedisponujete kvalitnými dlhoročnými skúsenosťami, ktorými ale na druhej strane súperi áno. Čo by to bolo za podporu keby som tam chalanov hodil, nech získavajú skúsenosti a ja by som sa tomu prizeral. Po dlhšom čase som oprášil rukavice, dal do úst chránič a spároval som s nimi aj ja. Nezabudnuteľný úžasný pocit zničenosti a unaveného tela na dvanástu. Chalani zamakali ako sa patrí, síce s modrinami a zničení ale mali sme za sebou prvý tréning. O to väčšia radosť bola v reštaurácii Na palmovce, kde sme si pochutili na mega burgroch aké sme ešte nevideli. Naozaj skvelý kulinársky zážitok a s plnými žalúdkami sme mohli ísť oddychovať.

V sobotu nás čakali tri tréningy. Ráno o 8:00, 10 kilometrový beh v neľútostných mrazivých podmienkach. Odbehali sme to vo veľkej pohodičke a znovu sme mohli zaľahnúť pred ďalším tréningom. O 12 nás čakal kruhový tréning zameraný na výbušnosť po ktorom sa chlapcom nechcelo ani len pomyslieť na to, že večer nás čaká ešte jeden boxerský tréning. Po kruhovom tréningu sprcha, obed a znovu do postele si oddýchnuť, pretože pri tak náročnom tréningovom dni je regenerácia neodmysliteľnou súčasťou dňa. V takomto prípade naša sobota vyzerala nasledovne: budík, tréning, jedlo, spánok, tréning, jedlo, spánok, tréning, jedlo, spánok. Posledný tréning sme ale ožili a boxersky tréning v zložení vrecia rôznych druhov (klasické vrece, double-end bag, speed bag, podušky) a lapy sme zvládli na jednotku. Po tréningu sme si vyrazili sadnúť na večeru a potom sme si mohli naplno vychutnať oddych až do posledného ranného tréningu.

Ráno nás opäť čakali sparingy, medzi chalanmi z GLG sa to trošku pomenilo a prišli nové posily. R´ZZ Chlapci v oklieštenej zostave po 10-12 kolách sparingu uzavreli tréningový maratón a hor sa späť domov. Plný dobrých pocitov, zážitkov, prvých boxerských skúseností, únavy, boľavých rebier a kyseliny mliečnej sme to valili domov. Pri Brne sme sa zastavili v mestečku Hustopeče kde sme si dali u môjho brata a jeho rodiny výborný obed za ktorý by som sa chcel poďakovať Řeznictví a Uzenářství Milan Franc, samozrejme aj za dodané mäsové výrobky ktoré nám dodajú veľa síl v ďalšej príprave. Ďakujem aj chalanom, že sa daného sústredenia zúčastnili a odovzdali zo seba maximu či už fyzických ale hlavne psychických síl. Ideme ďalej R´ZZ Boxing.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Hriešnica, prekliata dcéra či bohyňa. Kto bola Morena

Jarný zvyk odráža krvavé pohanské rituály.

Ukrajinci išli do rizika. Do čela krajiny si vybrali novú tvár

Volodymyr Zelenskyj bude novým ukrajinským prezidentom.

Pri Poslednej večeri urobil Leonardo da Vinci fatálnu chybu

O omyle, ktorého sa dopustil maliar, sa hovorí málo.


Už ste čítali?